Aspekty a svědectví villanovské kultury

detail villanovského štítu

Dokument prezentující villanovské archeologické dědictví uchovávaného v muzeích Emilia-Romagna, který využívá historickou rekonstrukci a rekonstrukční archeologii k revizi některých aspektů každodenního života ve století mezi IX a VII př. nl,, kdy velká část území Regia byla charakterizována tímto kulturním aspektem rané doby železné. Komentář je k dispozici v italštině a angličtině.

italská verze

anglická verze

Villanovská kultura (cca. 900–700 př.nl), je považovaná za nejstarší fázi etruské civilizace, byla nejstarší kulturou doby železné ve střední Itálii a severní Itálii. Přímo následovala proto-Villanovskou kulturu z mladší doby bronzové, která se oddělila od kultury popelnicových polích ve střední Evropě. Tato starší tradice ustoupila v 7. století BC před rostoucí antikizující orientací kultury ovlivněné řeckými obchodníky a kolonisty, kteří se usadili v jižní Itálii.

villanovský bojovník