Jdi na obsah Jdi na menu
 


Olga Schoberová ve westernu, akčním a erotickém filmu

864192_.jpg

 

DIE GOLDSUCHER VON ARKANSAS

Západoněmecký western, natočený v bývalém Československu v údolí Berounky a v barrandovských ateliérech. Příběh na motivy dobrodružného románu Friedricha Gerstäckera „Regulátoři z Arkansasu“ (1845). Odehrává se v období zlaté horečky, která se rozpoutala poté, co rozšířily zprávy, že se v Arkansasu nacházejí bohaté žíly zlata. Velké množství zlatokopů přijíždí v krytých vozech na Západ. Také sourozenci Brendelovi, Erik (Thomas Alder), blondýnka Mary (Olga Schoberová), brunetka Jane (Dorothea Parkerová) a jejich matka (Marianne Hoppeová). O zlato mají zájem ovšem bandité se zabijákem Jimem Donavanen (Phillipe Lemaire), falešným knězem Bensonem (Dieter Borsche) a především falešným hráčem a majitelem saloonu v městečku Marble City Mattem Ellisem (Mario Adorf). V touze po zlatu vraždí a ve snaze nalézt Bonanzu, nejbohatší zlaté ložisko, pronikají i na území indiánského kmene Mescalerů. Ti se mstí a podnikají útoky na nenáviděné bělochy. Na straně práva a spravedlnosti stojí mladý rančer Phil Stone (Brad Harris) a jeho přítel dřevorubec McCormick (Horst Frank) a postupně odhalují nitky vedoucí až k šéfovi gangu Mattu Ellisovi. Kromě Olgy Schoberové (Olly Bérové) zde hrají Jiří Holý, Vladimír Hrubý, slovenský herec Jaroslav Rozsíval, Jan Pohan, Eduard Dubský. Barmana si zahrál Lubomír Kostelka. Poznáváme skalnatou krajinu kolem Berounky, umělé městečko z Limonádového Joea a několik herců z mayovek. Olga Schoberová jako Mary Brendelová tvoří s hlavním hrdinou Phil Stonem (Brad Harris) pěkný pár, kráčející v závěru po prožitých útrapách k lepším zítřkům. V ukázce bohužel Olga Schoberová neúčinkuje.

 

Limonádový Joe 1964 využívá týchž dekorací jejich autorem je architekt Jan Zázvorka.

95be9285-a148-11e8-8e7d-000c29a578f8.jpg

 

Westernové městečko a krajina kolem Berounky si zahrály společně s Olgou Schoberovou ještě v jedné západoněmecké kovbojce DIE SCHWARZEN ADLER VON SANTA FE

 

I gringos non perdonano

die-schwarzen-fadler-von-santa-fe-800-min.jpg

Krvavé indiánské nájezdy na malé městečko donutí obyvatele obrátit se o pomoc a ochranu na místní vojenskou pevnost. Avšak kapitán pevnosti má jen hrstku mužů a navíc mu svazuje ruce armádní byrokracie. Požádá o pomoc Clinta McPhearsona, aby mu pomohl zjistit, proč jsou Komančové s náčelníkem Černým orlem na válečné stezce. Brad Harris opět bezhlavě zamilován (seznámení s Olly protentokráte probíhající ve vaně) a opět bezmezně odhodlán prosadit spravedlivé právo proti opravdu chladnokrevným záporákům v čele s ne příliš výrazným otylým Wernerem Petersem. Exteriéry byly tentokrát natáčeny ve Španělsku. Bohužel, k tomuto dílu nelze linkovat žádnou filmovou ukázku.

black-eagle-of-santa-fe-min.jpg

 

Das Geheimnis der chinesischen Nelke, Tajemství čínského karafiátu

Aby vyřešilo palčivý problém naší doby - nedostatek alternativních zdrojů energie - je lidstvo připravené ke všemu. Vědci k vynalézání senzačních preparátů, gangsteři k únosům a vraždám, agenti a soukromí detektivové k ochraně krásných žen i vědeckých objevů, filmové studio komunistické země ke spolupráci s kapitalistickými výrobci žánrových filmů.

 

 

Tajemství čínského karafiátu zaujme českého diváka díky známým tvářím z československého filmu, prostředím Prahy a vesměs rychle ubíhajícím dějem, jež vrcholí hlavně během poslední čtvrthodiny. Jak už tomu u starších filmů bývá, tak i v tomto případě je znatelný zub času, který se podepsal hlavně na akčních scénách. Na druhé straně obsahuje film několik celkem humorných až bizarních scén, které byly možná nechtěné. Vedle toho oceňuji sugestivní herectví Klause Kinského. Film se točil v Praze, proto si v něm zahrálo i několik českých herců např. Karel Effa.

08898f51f205ca9141028004850b5e99.jpg

 

Graf Bobby, der Schrecken des wilden Westens

161977549_b4c4e6.jpg

Film také těžil z westernové tématiky, jednalo se však o jednoduchý komediální muzikál s nepříliš složitou zápletkou.

 

Kommissar X - Drei grüne Hunde

Gangsterská organizace zvaná Tři zelení psi chce otrávit vodovodní systém Istanbulu pořádnou dávkou LSD, aby tak načas vyřadila ze hry nejvýchodnějšího člena NATO. Na stopu tomuto plánu se však dostanou dva američtí agenti komisař X a kapitán Rowland, kteří zasáhnou a podaří se jim plán dočasně překazit a gang donutit k útěku do divokých oblastí Anatolie. Ovšem dostihnout a zneškodnit gang zde, kde má podporu domorodého kmene, se zdá být tvrdým oříškem pro americké agenty i pro zvláštní jednotku turecké policie.

mv5bmzixodbmzwity2nlys00nwi1lwe1ywmtnmy0nzvkzduxyjvmxkeyxkfqcgdeqxvymjuyndk2odc-._v1_.jpg

Olinka Berova netradičně s tmavými vlasy v levo

Západoněmecká "bondovka" s hned dvěma sympatickými agenty, kteří nejdou pro ránu daleko. Tvůrci film nebrali vážně a plně chápali, že diváci žádají bitky, přestřelky, honičky, lepé děvy v minisukních, drsný svalnatý chlapy, velký auta, exotické lokace, takže ve filmu prakticky nic jiného není. Humor jde občas až do podivných mezí, příběh nedává smysl, ale nudit se nebudete. Zvláště když pokud se zrovna nikdo nebije, nahnal režisér před kamery pohledná děvčata, aby nalákala zrak vilného diváka. A to ne ledajaká - na Němku netypicky krásná Christa Linder, sexy francouzská mrcha Sabine Sun a samozřejmě naše Olinka Schoberová, byť zde s nepříliš slušivou tmavou parukou. OMLOUVÁM SE ZA RUŠIVÝ RUSKÝ DABING.

 

Lukrezia

mv5bota4mjqxotitm2y3zc00ytlllwiwztcty2y2ntvhowqxzmi3xkeyxkfqcgdeqxvymzy0mte3nzu-._v1_.jpg

První ze dvou italských angažmá Olinky Bérové sice slibuje exploatační nahlédnutí na šťavnaté peripetie zpustlého životy nechvalně známé příslušnice rodu Borgiů, ale výsledek představuje jen uondanou kostýmní podívanou, která namísto kýžených atrakcí překvapí svou cudností. Dokonce lze říci, že slavná prostopášnice se zde ocitá v roli tragické a výrazně pasivní tragické hrdinky a její životní úděl je přetvořený do vyprávěnky z růžové knihovny. Tváří v tvář těmto nekvalitám pak již nelze zastírat, že jediným důvodem, proč se někdo na film bude dnes koukat, je chlívácké potěšení z odhalených předností oblíbené české hvězdy. V tomto ohledu si ale snímek od svého diváka žádá enormní pozornost, protože kýžená nahota zde vlivem souhry střihu a kamery přichází stejně bleskově jako mihnutí kolibřích křídel.

50cdd8bdb9f95f3210a20400-52624.jpg

 

The Vengeance of She

Zdá se, že Carol (Olga Schoberová) ovládají nevysvětlitelné síly, které nepochází z tohoto světa a dokonce ani z našich časů. Netuší, kým je ani odkud se vzala, ví jen jedno, všem kolem sebe přináší smůlu. Ať už je to řidič náklaďáku, který za své nemravné choutky zaplatí životem, nebo zhýralý majitel jachty z Monte Carla, na jehož palubu vystoupí z moře, puzena vnitřními hlasy volajícími jediné jméno: Ayesha. Ayesha, královna ztraceného města Kuma, brzy dozná nesmrtelnosti.

51q05b8k0pl._ac_sy445_.jpg

Le calde notti di Poppea

 

Prosté venkovské děvče Poppea je znásilněna dvěma pretoríány, ale již u nejbližšího soudce jí dojde, že v dekadentním římském impériu si musí pomoci sama, a to zbraněmi, které má, tedy v tomto případě svým exteriérem. Vypraví se tedy do Říma, kde vstoupí do luxusního nevěstince a stane se prudce populární mezi římskou smetánkou obojího pohlaví. Při jednom z mejdanů je ponížena ctnostným konzulem Markem Valeriem. Mezitím si dvorní sochař Lepidos zoufá, neb pod trestem hlavy setnutí musí císaři Neronovi vysochat dokonalou ženskou sochu a nemůže najít vhodný model. Samozřejmě že šťastná náhoda přivede mu do cesty Poppeu. Nero, který je zde vylíčen jako poživačný a přihlouplý pyknik trpící impotencí, je sochou okouzlen natolik, že nechá vyhledat Poppeu, z niž udělá císařovnu. Ta, u vědomí své nově nabyté moci, přemýšlí, jak se pomstít Markovi Valeriovi. Italská erotická kostýmní komedie. Kostýmy jsou bohaté a malebné, humor pokleslý a prvoplánovitý, erotika četná a většinou jen náznaková. 

olinka_berova_mitica_attrice_anni_60.jpg

 

Nell'Inferno Del Grand Prix Giacomo Agostini 1970

 

 

Dovidenia v pekle priatelia (1970) - film byl dotočen až po 22 letech